Adsız (Sunum (169)) (22).jpg

Insomnia Kimlerde Görülür

Araştırmacılar yetişkin bireylerin %30 ila %40'lık bir bölümünün her sene insomnia problemi ile başa çıkmaya çalıştığını belirtmektedir.

Türkiye'de Erişkin Toplumda Ulusal Uyku Epidemiyolojisi Araştırması'na (TAPES) göre insomnia görülme sıklığı %15'tir (Erkek: %10.5, Kadın: %20.2)

RİSK FAKTÖRLERİ NELERDİR?

Herkes ara sıra uykusuzluk yaşayabilir. Ancak aşağıdaki özelliklere sahip olanlar daha yüksek uykusuzluk riski altındadır:

  • Kadınlar: Adet döngüsü sırasında ve menopozda gözlenen hormonal değişiklikler uykuya etki edebilir. Menopoz sırasında gece terlemeleri ve sıcak basmaları genellikle uykuyu etkiler. Hamilelikte de uykusuzluk sık gözlenen bir durumdur.

  • 60 yaşın üzerindekiler: Uyku düzenindeki ve sağlıktaki değişikliklerden dolayı uykusuzluk yaşla  

  • Ruh sağlığı bozuklukları veya fiziksel sağlık durumları: Zihinsel veya fiziksel sağlığınızı etkileyen birçok konu uykuyu da etkileyebilir.

  • Stres: Stresli zamanlar ve olaylar geçici uykusuzluğa neden olabilir. Büyük veya uzun süreli stres, kronik uykusuzluğa da neden olabilir.

web sitesi görsel stok (1).png

GELECEĞİN NÖROMODÜLAYONUNU TASARLIYORUZ

tVNS_PR_2020-4.jpg

Neden tVNS - L ® ?

 

AMELİYAT GEREKTİRMEZ
Ameliyat gerekli değildir. Bu, invazif tedavi yöntemlerinin tüm riskleri ortadan kaldırır.

 

KULLANIMI KOLAYDIR
Cihaz akıllı telefon kadar küçüktür ve kullanımı çok kolaydır. Bu nedenle, bu terapi günlük hayata kolayca entegre edilebilir.

MİNİMAL YAN ETKİLER
tVNS -L ® ile yapılan tedavinin yan etkileri çok azdır, ve bu nedenle hasta tarafından kolayca tolere edilebilir.

 

ONAYLI TIBBİ CİHAZ
tVNS -L®, epilepsi tedavisi için Avrupa onayına (CE) sahiptir.

 

TAMAMLAYICI TEDAVİ
tVNS -L®, mevcut ilaç tedavisine ek olarak kullanılabilir, VNS tedavisi ila vagus sinir uyarımı terapisine cevap verip vermeyecegi, herhangi bir cerrahi müdahale yapılmadan test edilebilir.