Epilepsy_Constellation_1600 (2).jpg

EPİLEPSİ

Epilepsi nöbeti (yada krizi), beyin normal aktivitesinin, sinir hücrelerinde geçici olarak meydana gelen anormal elektriksel aktivite sonucu bozulması ile oluşan klinik bir durumdur. Halk arasında “Sara Hastalığı” olarak da bilinen epilepsi, kendini epileptik nöbetler ile göstermektedir.

DAHA İYİ BİR YAŞAM İÇİN tVNS

Adsız tasarım (4).png

Maria

Almanya

"Dravet sendromu ve dirençli epilepsi tanılı 6 yaşında oğlum için Aralık 2021'den beri tVNS kullanıyoruz. Nöbetlerimizde belirgin azalma ve algısında ilerleme kaydettik."

6 May Kullanıcı Yorumu.png

Katja S.

Almanya

"Ameliyata gerek duymadan beni iyi hissettiren bir terapi seçeneği bulmuş olmam harika."

Adsız tasarım (5).png

Arda K.

Türkiye

4/11-5/12

tVNS_PR_2020-15.jpg

Transkutanöz Vagus Sinir Stimülasyonu

tVNS-L ® kulaktan vagus uyarım cihazı, kulak yoluyla vagus sinir uyarımını sağlayan bir tedavi seçeneğidir, ve herhangi bir cerrahi müdahale gerekmeden, akıllı telefon büyüklüğünde bir cihaz ve özel bir kulaklık yardımıyla vagus sinirinin uyarılmasını sağlar. Oradan, invazif vagus siniri stimülasyonunda olduğu gibi, beynin daha yüksek merkezleri aktive edilerek antikonvülsan bir etki tetiklenir.

Etki Mekanizması: Transkutanöz Vagus Sinir Stimülasyonu (t-VNS)

2010 yılından itibaren Almanya'da geliştirilen, dünyada onaylı tek medikal cihaz olan tVNS, ameliyatsız vagus sinir uyarım cihazlarıdır. Kulak üzerinden vagus sinirini uyarmaya yarayan bir tedavi yöntemidir. Vücut içine yerleştirilen ya da enjekte edilen herhangi bir implant yada ilaç içermemektedir. 

İlaç tedavilerinde görülen toksik riskler ve VNS tedavisinde karşılaşılan cerrahi risklerin hiçbirini bulundurmadığından güvenli bir tedavi yöntemidir. tVNS hem çocuklar hem de yetişkinler için onaylıdır. Dünya çapında binlerce hastada kullanılmakta ve yaşam kalitesinde artış sağlamaktadır.

Adsız tasarım (2).png
tVNS_PR_2020-4.jpg

Neden tVNS - L ® ?

 

AMELİYAT GEREKTİRMEZ
Ameliyat gerekli değildir. Bu, invazif tedavi yöntemlerinin tüm riskleri ortadan kaldırır.

 

KULLANIMI KOLAYDIR
Cihaz akıllı telefon kadar küçüktür ve kullanımı çok kolaydır. Bu nedenle, bu terapi günlük hayata kolayca entegre edilebilir.

MİNİMAL YAN ETKİLER
tVNS -L ® ile yapılan tedavinin yan etkileri çok azdır, ve bu nedenle hasta tarafından kolayca tolere edilebilir.

 

ONAYLI TIBBİ CİHAZ
tVNS -L®, epilepsi tedavisi için Avrupa onayına (CE) sahiptir.

 

TAMAMLAYICI TEDAVİ
tVNS -L®, mevcut ilaç tedavisine ek olarak kullanılabilir, VNS tedavisi ila vagus sinir uyarımı terapisine cevap verip vermeyecegi, herhangi bir cerrahi müdahale yapılmadan test edilebilir.