Adsız (Sunum (169)) (16).jpg

Depresyon Kimlerde Görülür

Depresyon hemen hemen her yaş grubunda görülebilen bir duygudurum bozukluğudur. Yaşlılarda olduğu kadar çocuklarda ve ergenlerde de depresyonun görülebildiği ifade edilmektedir. Yapılan çalışmalarda Türkiye’de depresyon sıklığının erkeklerde %2.3, kadınlarda ise %5.4 olarak görüldüğü ifade edilmektedir. Kadınlarda depresyonun daha sık görülmesi ise erkeklerin kendilerini farklı şekilde ifade edecekleri alanların daha fazla olması olarak tanımlanır. 

Verilere göre her altı kişiden biri, hayatı boyunca en az bir kez depresyon durumunu yaşar. Bu nedenle de aslında depresyonun en yaygın psikolojik rahatsızlıklardan biri olduğunu söylemek yanlış olmaz. Etkileri diğer pek çok psikolojik rahatsızlık kadar büyük ölçülü olmasa dahi depresyon farklı psikolojik rahatsızlıkların ortaya çıkmasına neden olabileceği için ciddiye alınması gereken bir durumdur.

Adsız tasarım (46).png

GELECEĞİN NÖROMODÜLAYONUNU TASARLIYORUZ

tVNS_PR_2020-4.jpg

Neden tVNS - L ® ?

 

AMELİYAT GEREKTİRMEZ
Ameliyat gerekli değildir. Bu, invazif tedavi yöntemlerinin tüm riskleri ortadan kaldırır.

 

KULLANIMI KOLAYDIR
Cihaz akıllı telefon kadar küçüktür ve kullanımı çok kolaydır. Bu nedenle, bu terapi günlük hayata kolayca entegre edilebilir.

MİNİMAL YAN ETKİLER
tVNS -L ® ile yapılan tedavinin yan etkileri çok azdır, ve bu nedenle hasta tarafından kolayca tolere edilebilir.

 

ONAYLI TIBBİ CİHAZ
tVNS -L®, epilepsi tedavisi için Avrupa onayına (CE) sahiptir.

 

TAMAMLAYICI TEDAVİ
tVNS -L®, mevcut ilaç tedavisine ek olarak kullanılabilir, VNS tedavisi ila vagus sinir uyarımı terapisine cevap verip vermeyecegi, herhangi bir cerrahi müdahale yapılmadan test edilebilir.