Adsız (Sunum (169)).jpg

DEPRESYON

Depresyon, sürekli bir üzüntü ve ilgi kaybına neden olan bir duygu durum bozukluğudur. Depresyon aynı zamanda majör depresif bozukluk veya klinik depresyon olarak da adlandırılır. 

Bu durumdan muzdarip bireylerin hissettikleri, düşünceleri ve davranışları etkilenir ve bunlardan dolayı çeşitli duygusal veya fiziksel sorunlar ortaya çıkabilir. Normal günlük aktiviteler yaparken sorun yaşanabilir ve bazen hayat yaşamaya değmez gibi gelebilir.

DAHA İYİ BİR YAŞAM İÇİN tVNS

Adsız tasarım (7).png

Eric

Almanya

" Küçüklüğümden beri yaşadığım ailevi problemler yaşadığım için kendimi yalnız ve depresif hissediyordum. tVNS sayesinde kendimi daha iyi hissediyorum."

canada-montreal-people-woman.jpg

Chiara

İtalya

"Üniversite sınavına hazırlık yılımda kendimi yetersiz hissediyordum. Bu cihazı kullanmaya başladığımdan beri kendime güven ve rahatlama geldi."

Adsız tasarım (8).png

Irina

Slovenya

"tVNS sayesinde, hamilelik döneminden beri yaşadığım kaygılarım azaldı. Kendimi daha rahatlamış hissediyorum"

canva pic (49).png

Transkutanöz Vagus Sinir Stimülasyonu ve Depresyon

Parasempatik aktivitedeki artış rahatlama ve gevşeme sağlar. Seratonin salınımının artması ruh halinde olumlu yükselme sağlar. Uykuya rahat geçiş ve kaliteli uyku süresi genel yaşam kalitesinde artışa sebep olur. Hamilton Rating Scale for Depression belirgin azalma, rsFC (Resting state functional connectivity) de artış, BDI da azalma gözlenebilir. 

Etki Mekanizması: Transkutanöz Vagus Sinir Stimülasyonu (t-VNS)

2010 yılından itibaren Almanya'da geliştirilen, dünyada onaylı tek medikal cihaz olan tVNS, ameliyatsız vagus sinir uyarım cihazlarıdır. Kulak üzerinden vagus sinirini uyarmaya yarayan bir tedavi yöntemidir. Vücut içine yerleştirilen ya da enjekte edilen herhangi bir implant yada ilaç içermemektedir. 

İlaç tedavilerinde görülen toksik riskler ve VNS tedavisinde karşılaşılan cerrahi risklerin hiçbirini bulundurmadığından güvenli bir tedavi yöntemidir. tVNS hem çocuklar hem de yetişkinler için onaylıdır. Dünya çapında binlerce hastada kullanılmakta ve yaşam kalitesinde artış sağlamaktadır.

Adsız tasarım (2).png
tVNS_PR_2020-4.jpg

Neden tVNS - L ® ?

 

AMELİYAT GEREKTİRMEZ
Ameliyat gerekli değildir. Bu, invazif tedavi yöntemlerinin tüm riskleri ortadan kaldırır.

 

KULLANIMI KOLAYDIR
Cihaz akıllı telefon kadar küçüktür ve kullanımı çok kolaydır. Bu nedenle, bu terapi günlük hayata kolayca entegre edilebilir.

MİNİMAL YAN ETKİLER
tVNS -L ® ile yapılan tedavinin yan etkileri çok azdır, ve bu nedenle hasta tarafından kolayca tolere edilebilir.

 

ONAYLI TIBBİ CİHAZ
tVNS -L®, epilepsi tedavisi için Avrupa onayına (CE) sahiptir.

 

TAMAMLAYICI TEDAVİ
tVNS -L®, mevcut ilaç tedavisine ek olarak kullanılabilir, VNS tedavisi ila vagus sinir uyarımı terapisine cevap verip vermeyecegi, herhangi bir cerrahi müdahale yapılmadan test edilebilir.