b371-1590068075.jpg

MİGREN

Çoğunlukla başın bir tarafında yoğun hissedilen, zonklayıcı, şiddetli bir baş ağrısına neden olan bir nörolojik rahatsızlıktır. Migreni, diğer baş ağrılarından ayıran belirgin özellikleri arasında bulantı ve kusmaya sebep olması ile sese ve ışığa duyarlılık sayılabilir.

DAHA İYİ BİR YAŞAM İÇİN tVNS

Adsız tasarım (9).png

Carla

Almanya

" Kısa bir süredir tVNS cihazı kullanıyorum. Bu cihazı benim hayatı daha iyi yaşamamı sağlıyor."

Adsız tasarım (10).png

Ahmet 

Türkiye

" Bu cihazı kullandığımdan beli vücudumda bir rahatlama hissettim. Ataklarda azalmalar başladı."

Adsız tasarım (11).png

Zeineb

Mısır

"Migren ağrılarımın sebep olduğu bulantılarımı azalttığı için tVNS'ye teşekkür ederim."

canva pic (71).png

Transkutanöz Vagus Sinir Stimülasyonu ve Migren

Migren kronik bir hastalıktır ve hayat kalitesini ciddi anlamda düşürmektedir.  Aşı, ilaç, ameliyat gibi tedavi yöntemlerinin yanı sıra Tvns non-invazif bir tedavi seçeneği sunuyor. Diğer uygulamalarda yaş gibi belirli kriterlerin sağlanması gerekirken, tVNS cihazı her yaşa uygulanabiliyor. Özellikle en sık kullanılan akupunktur tedavi seçeneğinde serotonin salınımı amaçlanırken, tVNS cihazında kulaktan doğrudan vagus sinir uyarımı uygular, hasta bu sayede gevşeyip rahatladığı için vücut kendiliğinden serotonin ve endorfin salınımı yapmaktadır. 

Etki Mekanizması: Transkutanöz Vagus Sinir Stimülasyonu (t-VNS)

2010 yılından itibaren Almanya'da geliştirilen, dünyada onaylı tek medikal cihaz olan tVNS, ameliyatsız vagus sinir uyarım cihazlarıdır. Kulak üzerinden vagus sinirini uyarmaya yarayan bir tedavi yöntemidir. Vücut içine yerleştirilen ya da enjekte edilen herhangi bir implant yada ilaç içermemektedir. 

İlaç tedavilerinde görülen toksik riskler ve VNS tedavisinde karşılaşılan cerrahi risklerin hiçbirini bulundurmadığından güvenli bir tedavi yöntemidir. tVNS hem çocuklar hem de yetişkinler için onaylıdır. Dünya çapında binlerce hastada kullanılmakta ve yaşam kalitesinde artış sağlamaktadır.

Adsız tasarım (2).png
tVNS_PR_2020-4.jpg

Neden tVNS - L ® ?

 

AMELİYAT GEREKTİRMEZ
Ameliyat gerekli değildir. Bu, invazif tedavi yöntemlerinin tüm riskleri ortadan kaldırır.

 

KULLANIMI KOLAYDIR
Cihaz akıllı telefon kadar küçüktür ve kullanımı çok kolaydır. Bu nedenle, bu terapi günlük hayata kolayca entegre edilebilir.

MİNİMAL YAN ETKİLER
tVNS -L ® ile yapılan tedavinin yan etkileri çok azdır, ve bu nedenle hasta tarafından kolayca tolere edilebilir.

 

ONAYLI TIBBİ CİHAZ
tVNS -L®, epilepsi tedavisi için Avrupa onayına (CE) sahiptir.

 

TAMAMLAYICI TEDAVİ
tVNS -L®, mevcut ilaç tedavisine ek olarak kullanılabilir, VNS tedavisi ila vagus sinir uyarımı terapisine cevap verip vermeyecegi, herhangi bir cerrahi müdahale yapılmadan test edilebilir.