Adsız (Sunum (169)) (7).jpg

CROHN

Crohn hastalığı ağızdan anüse kadar olan gastrointestinal sistemin iltihaplanmasına neden olan bir tür inflamatuar bağırsak hastalığıdır. Bu iltihaplanma, sindirim sisteminin bir veya birkaç bölümüne tutunabileceği gibi, genellikle ince bağırsağın son kısmı olan ileumda ve kalın bağırsağın başlangıç bölgesinde görülür.

DAHA İYİ BİR YAŞAM İÇİN tVNS

Adsız tasarım (18).png

Mariana 

Çek Cumhuriyeti

fdasıjdso

Adsız tasarım (19).png

Yuri

Yunanistan

dghıfgdfg

Adsız tasarım (5).png

Arda K.

Türkiye

4/11-5/12

canva pic (12).png

Transkutanöz Vagus Sinir Stimülasyonu ve Crohn

tVNS-L ® bağırsaktaki enflamasyonun azaltılması, bağırsağın görevini daha sağlıklı yapabilmesine olanak tanır. Bu da vücudun beslenme yoluyla aldığı besinlerin vücuda dengeli ve sağlıklı bir şekilde alınmasına olanak tanıyarak, nörolojik metabolizmanın sağlıklı olmasını sağlar.

Etki Mekanizması: Transkutanöz Vagus Sinir Stimülasyonu (t-VNS)

2010 yılından itibaren Almanya'da geliştirilen, dünyada onaylı tek medikal cihaz olan tVNS, ameliyatsız vagus sinir uyarım cihazlarıdır. Kulak üzerinden vagus sinirini uyarmaya yarayan bir tedavi yöntemidir. Vücut içine yerleştirilen ya da enjekte edilen herhangi bir implant yada ilaç içermemektedir. 

İlaç tedavilerinde görülen toksik riskler ve VNS tedavisinde karşılaşılan cerrahi risklerin hiçbirini bulundurmadığından güvenli bir tedavi yöntemidir. tVNS hem çocuklar hem de yetişkinler için onaylıdır. Dünya çapında binlerce hastada kullanılmakta ve yaşam kalitesinde artış sağlamaktadır.

Adsız tasarım (2).png
tVNS_PR_2020-4.jpg

Neden tVNS - L ® ?

 

AMELİYAT GEREKTİRMEZ
Ameliyat gerekli değildir. Bu, invazif tedavi yöntemlerinin tüm riskleri ortadan kaldırır.

 

KULLANIMI KOLAYDIR
Cihaz akıllı telefon kadar küçüktür ve kullanımı çok kolaydır. Bu nedenle, bu terapi günlük hayata kolayca entegre edilebilir.

MİNİMAL YAN ETKİLER
tVNS -L ® ile yapılan tedavinin yan etkileri çok azdır, ve bu nedenle hasta tarafından kolayca tolere edilebilir.

 

ONAYLI TIBBİ CİHAZ
tVNS -L®, epilepsi tedavisi için Avrupa onayına (CE) sahiptir.

 

TAMAMLAYICI TEDAVİ
tVNS -L®, mevcut ilaç tedavisine ek olarak kullanılabilir, VNS tedavisi ila vagus sinir uyarımı terapisine cevap verip vermeyecegi, herhangi bir cerrahi müdahale yapılmadan test edilebilir.