woman_with_tinnitus_smiling.jpg

Tinnitus

Kulak çınlaması (tinnitus), akustik bir uyaran olmaksızın hastanın bir ses algılaması olarak da tanımlanabilir. Bu ses değişik ton, özellik ve karakterde olabilir. Çoğu zaman çınlama gibi duyulan ses, bazen uğultu, çan, rüzgâr veya ıslık sesi, makine gürültüsü, hışırtı, nabız sesleri gibi tarif edilir. Tinnitus bir hastalıktan ziyade semptom yani belirti olarak değerlendirilir ve o şekilde ele alınır. İşitme sisteminin en sık karşılaşılan belirtisidir. Bu yakınmalar ruhsal sorunlara yol açacak veya hayat kalitesini ileri düzeyde bozacak kadar şiddetli olabilir bazı kişilerde ise tinnitus birkaç dakika içerisinde gelip geçici özellik gösterebilir.

Tinnitus ve Vagus Sinir Stimulasyonu

Epilepsi Ameliyatı

 

İki beyin cerrahi yöntemi bulunmaktadır: nöbetlere neden olan beyin bölgesinin çıkarılması ve nöbetlerin yayıldığı sinir yollarının cerrahi olarak kesilmesi. Ancak bu yöntemler sadece fokal epilepsiler için uygun olduğundan, epilepsi hastalarının sadece küçük bir kısmı bu invaziv prosedür için uygundur.

Derin beyin uyarımı

 

Derin beyin stimülasyonunda elektrotlar beyne implante edilir. Bu elektrotlar, genellikle hasta köprücük kemiğinin altına yerleştirilen, pille çalışan bir uyarıcıya bağlanır. Mevcut uyaranlar aracılığıyla, epileptik aktivite başlangıç ​​noktasında spesifik olarak etkilenebilir.

İnvazif Vagus Sinir Stimülasyonu

 

Bazı hastalarda, beyin pili ameliyatı olarak da bilinen “vagus sinir stimülatörü” denilen tedavi uygulanabilmektedir. Cerrahi bir müdahale ile göğüs altına pil ve boyundaki vagus sinirine elektrot tel yerleştirilir. Elektrot yardımıyla şah damarının yanındaki vagus siniri belli aralıklarla uyarılır ve bu nöbetlerde azalma sağlayabilir. 

Transkutanöz Vagus Sinir Stimülasyonu

tVNS-L ® kulaktan vagus uyarım cihazı, kulak yoluyla vagus sinir uyarımını sağlayan bir tedavi seçeneğidir, ve herhangi bir cerrahi müdahale gerekmeden, akıllı telefon büyüklüğünde bir cihaz ve özel bir kulaklık yardımıyla vagus sinirinin uyarılmasını sağlar. Oradan, invazif vagus siniri stimülasyonunda olduğu gibi, beynin daha yüksek merkezleri aktive edilerek antikonvülsan bir etki tetiklenir.

Adsız tasarım (38)edit.png

Neden tVNS - L ® ?

 

AMELİYAT GEREKTİRMEZ
Ameliyat gerekli değildir. Bu, invazif tedavi yöntemlerinin tüm riskleri ortadan kaldırır.

 

KULLANIMI KOLAYDIR
Cihaz akıllı telefon kadar küçüktür ve kullanımı çok kolaydır. Bu nedenle, bu terapi günlük hayata kolayca entegre edilebilir.

MİNİMAL YAN ETKİLER
tVNS -L ® ile yapılan tedavinin yan etkileri çok azdır, ve bu nedenle hasta tarafından kolayca tolere edilebilir.

 

ONAYLI TIBBİ CİHAZ
tVNS -L®, epilepsi tedavisi için Avrupa onayına (CE) sahiptir.

 

TAMAMLAYICI TEDAVİ
tVNS -L®, mevcut ilaç tedavisine ek olarak kullanılabilir, VNS tedavisi ila vagus sinir uyarımı terapisine cevap verip vermeyecegi, herhangi bir cerrahi müdahale yapılmadan test edilebilir.

tVNS Technologies Türkiye
 

Relux Plaza FSM Mh. Şiir Sok. No:10/58 

34771, Ümraniye/Istanbul /Türkiye

info@t-vnstherapy.com 

tVNS Technologies GmbH

Berliner Str. 12

91126 Schwabach

GERMANY

 

support@t-vns.com

www.t-vns.com

©2021 by tVNS Turkiye